18 Haziran 2016 Cumartesi

 DİN ELDEN GİDİYOR
        Bu söylem dincilerin hayatımız içerisinde sıklıkla kullandığı ve akıl yoksunu bazı dinci yaftalarının da inandığı bir söylem.
Dindar: Din inancı güçlü, din kurallarına bağlı kimse. (Türk dil kurumu tanımı.)
Dinci:  İslam Dinî görüşlerini her alana yaymak isteyen kimse. (Türk dil kurumu tanımı.)
         Bu tanımlardan yola çıkarak, yaşamak isteyen de yaymak isteyende kendine rehber olarak tek bir kitabı almalı, Kur’ an. Kur’an rehber olmaya yeterli mi? Allah indirdiği kitapta bu kitabın rehber olduğunu tüm inanların bu kitap doğrultusunda yaşamlarını şekillendirmesini öneriyor. Yasakların tümünü bu kitapta söylüyor. Sıralıyor. Nelerin yenmemesini bile. Onun dışında kalan her şey serbest anlamı taşır.
         Kitapta yazmadığı halde birçok şeye yasak koyanlar neyi kaynak gösteriyor, onun bunun yazdığını veya fetva adı altında söylenen keyfi sözleri. Dayanak var mı? Yok. Onların yasak dediklerine Allah kitabı Kur’ an ise tam tersini söylüyor. Bu durumda birisi yanlış. Ama hangisi sorusunu soracak akıl lazım. Bu noktada yaymaya çalışan dinci başka dinci oluyor. Ona kısaca şirk koşan deniyor. Şirk Kur’an da öyle böyle yasak değil. Buna rağmen bu sahteler bunu yapmaktan çekinmiyor. Din elden gidiyor diye kandırılan bir sürü akıl yoksunu insan varken sorgulayan insanlar da bunlar tarafından dinsiz olarak yorumlanıp türlü olaylara maruz kalıyor. 
         Son olay 17 Haziran 2016 İstanbul'da bir kafede akşam saatinde içki içiliyor diye bir grup kendini bilmez insanlara zara veriyor. Bu cümle şimdilik dursun bir kenarda.
Tarih 27 Şubat 2012 Pozantı cezaevi; Orada bulunan çocuklara ceza evi yönetimi bilgisinde nitelikli tecavüz suçu işlendiği tespit ediliyor. Haberi yapan muhabir devlet sırrını açığa çıkarmaktan hâkim karşısına çıkıyor. Haberi burada devam edelim.
Tarih 19 Şubat 2014 Erzurum; Kars’ın bir köyünde imamlık yapan biri kendi öz kardeşine diğer erkek kardeşi ile birlikte senelerce tecavüz ediyor. Haberin detayı.  
Yakın zamanlara gelelim bu kadar eskileri hatırlamak bazı insanlara zor gelebilir. 
Tarih 21 Nisan 2016 Karaman; Ensar vakfına ait bir okulda sınıf öğretmeni 2012 ile 2015 yılları arasında 10 çocuğa cinsel istismarda bulunuyor. Sonra bu rakam 49 olduğu anlaşılıyor. Herkes savunmada. Öyle ki devletin tüm kademesi bir elden bu vakfı savunma yarışına girdi. Bir kereden bir şey olmaz bile dendi. Haberin kısa detayı
Yukarıda kısaca özetlere değindiğim olaylar bu ülkede yaşandı. Yaşanmaya devam ediyor. Kadınlara ve çocuklara yönelik yapılan bunca olaya Adalet sistemi ise ciddi indirim getirerek ceza alınmasının önüne geçmek tabir yerinde ise sineğin yağını çıkarıyor. 
Şimdi bunca olaya din elden gidiyor diyen, dini kendine referans almış bir grup içki içildiği için bir kafeye saldırıyor, insanlara ve kafeye zarar veriyor. 
Oruç ile ilgili ayetler açık. İsteyen yapar isteyen yapmaz. Hesabını kendisi verecek. Burada ahlak ile ilgili bir sorun yok. İnanç tamamen kişinin kendi iradesi. Bakara 256. 
Gelelim diğer olaylara. Burada Kur’ an kesin olarak yasakladığı onca tecavüz vs. olayları karşısında birde bu olayların genel toplum ve ahlak kuralları var. Bu kurallar toplum kuralı. Düşünsene onca çocuğa tecavüz ediliyor kadınlar bu yüzden öldürülüyor buna sahip çıkanlar, bu olaylar karşısında din elden gidiyor diyemiyor, kalkıyor kişinin kendi iradesinde ki bir dini kural için insanlara zarar veriyor. Sebep ramazan da içki içilmez. Sana ne içerim ben deme hakkım var, ama sana ne tecavüz ederim deme hakkım yok. Fakat bir kereden bir şey olmaz deme hakkı var. Dediler de. 
Şimdi ben İstanbul da kafe basan o şeref yoksunu din elden gidiyor diye insanlara saldıran göt kıllarına sormak istiyorum. 
Onca tecavüz olayında din neredeydi. O din o zaman vardı da siz neredeydiniz. Yoksa işinize mi geliyordu sessiz kaldınız. 
Bu olayların amacı belli. Tıpkı daha önceleri Çorum’ da, Sivas’ ta olduğu gibi birileri oyun oynuyor. Bu oyuna yine din alet ediliyor. Ülkenin yönetiminde olanlar buna ışık tutuyor. Elinizde patlar beyler.  Altında kalkılamaz bir hal alır. Etrafımızı sayenizde dosta kapattık, her sınır noktasına düşman yerleştirdik. Çıkacak olayların başı sonu belli olmaz. Maazallah. 
Çekin o pis ellerinizi çocuklardan kadınlardan ve dinden. Dini iğrenç siyasetinize alet etmekten. Din insanlara inmiştir. Size oyuncak olsun diye değil. 
        Başka Türkiye yok olmayacakta, oldurmayacaklar da. O yüzden elinde olan bu güzel vatana sahip çık. Bizler arap değiliz. Araplar kadar dünyada kalleş bir toplum daha yok. Onlara uyarak benliğimiz kaybederiz. Arap sevdalılarına dur deme zamanı. Kendi nam çıkarları için iktidar yanlısı olanlar yarın ülke onlar yüzünden zor durumda kaldığında( ki şimdi bile çok zor durumda) kaçacak yeriniz olmayacak. Sizlere sahip çıkacak bir toplumunuz olmayacak.  İlim ve Fen ışığından ayrılmadan Atatürk’ ün kurduğu temel değerlere sahip çıkarak aydınlığa ulaşacağımızı bilin. Bu değerler için çalışmak lazım çok çalışmak. 
    Milletin A.G yarak değil.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder